Książek przybywa, półki się uginają #3

Tak sobie siedzę w swoim pokoju, otoczona przez te wszystkie cudne książki i zastanawia mnie jedno… a właściwie dwie rzeczy. Skąd ich tu tyle i kiedy ja je wszystkie przeczytam. Pal licho kiedy, bo książki mi się nie przeterminują, więc właściwie mogą chwilę na mnie poczekać, ale odpowiednie pytanie to skąd ich tu tyle. Ja wiem, że sporo książek przygarniam i wiem, że nie wszystkie jestem wstanie na bieżąco czytać, ale dopiero stosiki, które przygotowuję i które wszyscy książkoholicy tak bardzo uwielbiają, uświadamiają mi, ile książek do mnie przybywa. A tak naprawdę to i tak nie są wszystkie tytuły, bo część znalazła nowe, mam nadzieję, że kochające domy a część jest wypożyczona. Dlatego też na zdjęciu poniżej znajdziecie większą część prawie rocznych moim zbiorów – wiem, że ilość nie musi powalać, bo niektórzy zbierają tyle tytułów w kwartał, albo i krócej, ale mnie zwyczajnie cieszy, że ten stosik, po 10 miesiącach nie jest trzy razy większy, bo wiem do czego jestem zdolna :)

stosik

I nawet nie wiem od czego zacząć. Chyba od tego, że cieszy mnie fakt, że tak mało jest tu książek kupionych przeze mnie, a jeżeli już to na takich wyprzedażach, że zapłaciłam za nie grosze jak np. Pawlikowska po lewej stronie za ok. 3zł za sztukę, czy Ilona Andrews po 6,99-8,99 za sztukę. Posiadałam już dwa poprzednie tomy, więc cieszę się, że za grosze udało mi się uzupełnić serię szczególnie, że niebawem pojawi się kolejny tom. Zrobiłam też jakiś czas temu zakupy na wyprzedaży w księgarni intrnetowej Znak, na której zakupiłam trzy książki Matthiew Quicka, Ukojenie Jeffa VanderMeera czy Lekko Stronniczych i Seks, betel i czary.

W mojej biblioteczce znalazły się też książki najpopularniejszego polskiego blogera, od jakiegoś czasu znanego jako Jason Hunt. Na moich półkach znalazły się Blog i Social Media, Blog, które chciałabym wreszcie przeczytać oraz Thorn, który wydaje mi się bardzo przeciętną lekturą, ale której chcę dać szansę.

Do tego takie cudeńka jak ilustrowany Harry Potter i kamień filozoficzny, o którym niebawem, Zakon Mimów (RECENZJA), Dotyk Julii. Trylogia (RECENZJA) i Delirium. Trylogia, o której również napiszę niebawem kilka słów, Z mgły zrodzony (RECENZJA) oraz Studnia Wstąpienia (właśnie kończę czytać), Brandona Sandersona, Królowie Przeklęci (RECENZJA), Dziedzictwo Ognia, na które tak długo czekałam i do którego tak bardzo boję się zajrzeć, żeby nie czekać zbyt długo na kontynuację, czy Ropuszki (RECENZJA), z którymi nie mogłam dojść do ładu, co na ich temat sądzę.

W międzyczasie pisałam także na temat:
W krainie kolibrów – Sofia Caspari
BlackOut – Marc Elsberg
Busem przez świat. Ameryka za 8 dolarów – Karol Lewandowski
Mara Dyer. Przemiana – Michelle Hodkin
Smaki Indii | Tajskie Smaki – Julie Schwob
Szklany tron opowieść – Sarah J. Maas
Messi. Uwierz w siebie
Kroniki Bane’a – Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan, Maureen Johnson
Miasto niebiańskiego ognia – Cassandra Clare
Naucz się uczyć – Sebastian Leitner
Kiedy byłem dziełem sztuki – Eric-Emmanuel Schmitt
Ever After High. Krzywe zwierciadło – Shannon Hale

Patrząc na ten stos, mimo że bardzo kocham książki i uwielbiam się nimi otaczać, mam jednak nadzieję, że nie będzie już ich tyle do mnie przybywać i wreszcie zajmę się tymi tytułami, które od dłuższego czasu czekają na swoją kolej i przeczytanie. Chciałabym znacznie uszczuplić ilość nieprzeczytanych przeze mnie książek na moich półkach a więc muszę ograniczyć kupno nowych tytułów oraz ich wymianę, bo nawet jak już udaje mi się sięgnąć do moich zbiorów, to i tak zawsze ta liczba nieprzeczytanych książek jest taka sama, bądź większa ;)

Czytaliście te książki? Chcielibyście przeczytać? A może któryś tytuł szczególnie polecacie, żebym przeczytała w pierwszej kolejności?

Related Posts

E-book

Archiwum