30 day language challenge – español [RELACJA]

¿Por qué no?

Książkoholicy się bawią, biorąc udział w przeróżnego typu wyzwaniach, tak samo fit bloggerzy. Pewnie też i inne społeczności blogerów. Czemu więc nigdy nie było, a przynajmniej bardziej rozpropagowanych (bo sama nie trafiłam!) wyzwań językowych? Na szczęście Undi postanowiła to zmienić i w kwietniu ruszyć z projektem 30 dni z językami. Ja niestety załapałam obsówkę, bo za późno dowiedziałam się o wyzwaniu, ale mimo wszystko wezmę w nim udział. Jak już możecie się domyślić, stawiam na język hiszpański! Jeżeli wytrwam przez 30 dni, to wytrwam też dłużej! Odwykłam od regularnej nauki języków, więc będzie to dobre ćwiczenie, by wrócić na drogę motywacji i regularnej, codziennej nauki.

Opcje nauki są dwie: albo nauka wszystkich aspektów danego języka przez np. 15 minut dziennie bądź nauka 300 słówek przez 30 dni. Postanowiłam wziąć udział w obu i jeszcze te liczby podciągnąć. Chciałabym opanować więcej, niż 300 słówek w ciągu tego miesiąca a żeby to zrobić będę spędzała troszkę więcej niż te 15 minut dziennie, które sobie założyłam. Do tego troszkę czytania i gramatyki i myślę, że na koniec miesiąca będę mogła pochwalić się fajnymi wynikami. Tak naprawdę zaczynam dopiero dzisiaj, więc muszę, albo inaczej… CHCĘ! nadrobić dwa poprzednie dni i wyjść na czysto, żeby od jutra, na spokojnie uczyć się dalej. Dam Wam znać jak mi to wyjdzie, czy w ogóle się uda a Was jak najbardziej zachęcam do przyłączenia się do wyzwania. Nie odkładajcie nauki „na poniedziałek!”, nie róbcie tego błędu, że będziecie się uczyć „później”. Zróbcie to teraz i zróbcie to dla siebie! Powodzenia!

_____________________________________________________________________________

Tutaj pojawiać się będą aktualizacje dotyczące moich postępów w nauce! Możecie więc na bieżąco sprawdzać jak mi idzie i porównywać swoje postępy z moimi. A nóż zyskacie dodatkową motywację widząc ile ja robię, albo ja zyskam motywację patrząc jak mało robię! :)

3.04 – PIERWSZY DZIEŃ NAUKI – 30 DAY LANGUAGE CHALLENGE START!

Postanowiłam wrócić do źródeł i poświęcić trochę czasu Profesorowi Pedro. Profesor Henry sprawdził się w 100% podczas nauki angielskiego i niebywale podciągnął moją znajomość słownictwa, więc mam nadzieję, że i tym razem mi się uda. Na początku tych słów będzie dużo, bo mam zamiar zacząć od początku i przerabiać program od samych podstaw a jednak trochę tego słownictwa zgromadziłam, ale z każdym dniem zapewne będzie ich mniej.

Wprowadzone do nauki słowa: 52 + przeczytany artykuł: ¿Desaparecerán los cines y los teatros de España? (¿Español? Sí, gracias nr 25, strony: 14, 15)

4.04

Wprowadzone słowa do nauki w Profesorze Pedro: 40 + powtórki
Czas nauki: 17 minut

5.04

Nauka z de pe a pa: ćwiczenie czytania + nauka słownictwa, przypomnienie zagadnień związanych z czasem, czasowniki z obocznością e:ie
Nauka z Hiszpański nie gryzie!: Czas przeszły Pretérito perfecto (zasady)
Profesor Pedro: 53 powtórki + 25 nowych zagadnień
Czas nauki: 45 minut

6.04

Profesor Pedro: 40 powtórek + 20 nowych zagadnień
Czas nauki: 16 minut

7.04

Przerwa ;)

8.04

Profesor Pedro: 104 powtórki + 50 nowych zagadnień
Czas nauki: 28minut

9.04

Przerwa ;)

10.04

Profesor Pedro: 60 powtórek + 20 nowych zagadnień

11.04 – 17.04 – URLOP ;)

18.04

Powtórki: 80

19.04

Powtórki: 140

20.04 – 24.04 – URLOP ;)

25.04

Powtórki: 134
Nowy materiał: 10

26.04 – 30.04 – LENISTWO WYGRAŁO :/

Related Posts

E-book

Archiwum