5 powodów, dla których powinieneś sięgnąć po fiszki wydawnictwa Cztery Głowy

Ostatnimi czasy powracam do nauki języków obcych. Wolno i opornie, bo dużo na mej głowie z racji tego, co się niedawno u mnie działo, ale próbuję. Wracam też do nauki poprzez fiszki, ponieważ przez jakiś czas wypadły z obiegu i kompletnie o nich zapomniałam. Korzystałam z samouczków, słowników, kursów, ale nie fiszek. Zapomniałam już jak dobra jest to zabawa i jak szybko kolejne frazy zostają przeze mnie zapamiętane. Na szczęście już się opamiętałam i znów jestem na fali a to w głównej mierze dzięki Wydawnictwu Cztery Głowy, które podesłało mi zestaw swoich nowości do języka angielskiego, czyli fiszek do nauki: konstrukcji egzaminacyjnych dla zaawansowanych, zdradliwych wyrazów dla zaawansowanych, najczęstszych błędów dla średnio zaawansowanych oraz amerykański kontra brytyjski, również dla średnio zaawansowanych. Te cudne małe opakowania skłoniły mnie do stworzenia subiektywnego TOP 5, odnośnie sięgania właśnie po zestawy od tego wydawnictwa.

Fiszki od wydawnictwa Cztery Głowy

1. Małe opakowanie, które zmieści się wszędzie

Opakowanie jest małe a więc wygodne do przenoszenia. Zmieści się w każdej torebce, plecaku a nawet kieszeni, więc możecie zabierać fiszki zawsze ze sobą, nie odczuwając tak naprawdę żadnego ciężaru. Dzięki temu, jeżeli nagle okaże się, że do lekarza jest godzinna kolejka, zamiast patrzeć w okno, będziecie mogli zrobić sobie powtórkę i opanować nową partię materiału.

2. Wkładki NAUKA i UMIEM nie pozwolą Wam się zgubić w materiale

Dzięki załączonym kartonikom z napisami NAUKA oraz UMIEM nie będziecie zastanawiać się, czy dane zagadnienie jest już przerobione, czy może wymaga nauki. Możecie klarownie oddzielić sobie (nawet w opakowaniu) słówka, których się uczycie, od tych które już umiecie i od tych, których będziecie się uczyć dopiero za jakiś czas.

3. Nagrania MP3 dostępne do pobrania na stronie są świetnym uzupełnieniem zestawu

Czasem zwyczajnie nie wiemy jak dane słowo przeczytać, ponieważ widzimy je pierwszy raz na oczy. Zamiast zgadywać, kombinować, albo uczyć się tak jak się je pisze (czego osobiście nigdy nie lubiłam!), wystarczy pobrać pliki z nagraniami, wgrać na ipoda, czy telefon i cieszyć się dodatkowym bodźcem, który ułatwia zapamiętywanie nowych zagadnień!

4. Świetnie przygotowane zagadnienia

Wydawnictwo Cztery Głowy po raz kolejny przygotowało świetną partię materiału, z jeszcze lepszymi przykładami. Do każdego ze słówek, czy zwrotów, dopisane jest przykładowe zdanie, by wiedzieć, w jaki sposób używać danego słowa. Cieszy mnie bardzo, że podane zdania są zdaniami, które każdy z nas prawdopodobnie będzie mógł kiedyś użyć a nie jakimiś przykładami z kosmosu, które i tak i tak nie wpływają w jakikolwiek sposób na naukę i znajomość języka, jedynie w jakimś stopniu ułatwiają użycie danego zwrotu.

5. Transkrypcja fonetyczna

Transkrypcja fonetyczna to chyba najlepsza rzecz, jaką twórcy fiszek mogą na nich umieścić. Wiem, że dla wielu osób te znaczki w słownikach, mówiące o tym, w jaki sposób czytać dany wyraz to czarna magia, ale ja je uwielbiam. Niestety transkrypcja znajduje się jedynie w Angielski kontra Brytyjski oraz Wyrazy zdradliwe i zabrakło jej w pozostałych dwóch wydaniach, ale cieszy mnie, że coraz częściej jest ona zawierana na fiszkach. Zdarza się tak, że nie mamy akurat dostępu do nagrań a chwilę czasu na naukę, więc jeżeli nie wiemy jak wymówić dane słowo, transkrypcja niesamowicie nam to ułatwia. Do dwóch wydań ją zawierających jest dodana mała ściąga z oznaczeniem znaków, więc z tak kompletnym wydaniem, nauka to tylko sama przyjemność ;)

Fiszki - Cztery Głowy Fiszki - Cztery Głowy 2

Osobiście jestem ogromną fanką fiszek i sama nie wiem, dlaczego odstawiłam je na tak długi czas. Nauka z nimi to nauka szybka, miła i przyjemna. Mam nadzieję, że przekonałam Was do tych nowych publikacji, a jeżeli macie jakiekolwiek pytania to zapraszam do komentarzy. Postaram się pomóc w miarę moich możliwości ;)

Related Posts

E-book

Archiwum