Naucz się uczyć – Sebastian Leitner

Naucz się uczyć - Sebastian LeitnerTo niewiarygodne jak bardzo poradnik sprzed 40 lat, mówiący o metodach nauki, po tak długim czasie jest aktualny i nadal niedoceniany, bo wskazówki, które autor przekazał tyle lat temu, zaczynają dopiero być modne, ludzie zaczynają o nich słyszeć, Ci którzy w temacie siedzą znają je już od jakiegoś czasu, chociaż wielu nadal nie potrafi z nich korzystać i mało kto korzysta z tak cennej wiedzy. Bestseller, który ma właśnie swoją drugą edycję w Polsce i 18. w Niemczech, bestseller, który każdy uczący powinien sobie przeczytać i najważniejsze dla siebie rzeczy przyswoić, bestseller, który po prostu warto przeczytać, gdy chce się samorealizować poprzez naukę nowych rzeczy. Wydawnictwo Cztery Głowy, poradnik ten wydaje przede wszystkim w zamyśle nauki języków obcych, ale tak naprawdę metoda przedstawiona przez Sebastiana Leitnera pozwala skutecznie uczyć się wzorów, dat i wszelkich informacji, jakie tylko zapragniemy, a które ciężko nam przyswoić.

Naucz się uczyć to kompleksowy poradnik mówiący o metodzie nauki jaką jest kartoteka autodydaktyczna. Jeżeli mieliście przyjemność korzystać z fiszek przygotowywanych przez Wydawnictwo Cztery Głowy – dobrze wiecie co mam na myśli i czym jest ten sposób, jeżeli nie, poniższy obrazek wszystko Wam wyjaśni:

Bardzo w skrócie: opracowujemy materiał w postaci fiszek, które regularnie powtarzamy. Nowy materiał wędruje do pierwszej przegródki, materiał, który poprawnie uda nam się powtórzyć wędruje powoli do kolejnych przegródek i wraca do pierwszej, gdy odpowiadamy na postawione sobie pytanie błędnie. W ten sposób eliminujemy z nauki zagadnienia już przyswojone i opanowane i regularnie skupiamy się na tych, z którymi mamy problemy. Sama od długiego czasu stosuję już tę metodę nauki przy nauce języków obcych, chociaż nie zawsze w 100% tak, jak przedstawił to autor. Korzystam z kursów internetowych, które te metody propagują, korzystam również z fiszek, ale zawsze troszeczkę umniejszałam ważność memoboxa i uczyłam się po prostu, bez korzystania z przegródek, co mam w najbliższym czasie zamiar zmienić i sprawdzić, czy nie będzie to lepszy i oszczędzający czas sposób nauki.

Poradnik przygotowany jest bardzo merytorycznie i chociaż pisany był lata temu, nadal przekazuje wiedzę, która jest aktualna do dzisiaj. Czasami miałam wrażenie, że autor płynie ze swoim tokiem rozumowania i pisze po to, żeby tekstu było więcej, ale były to pojedyncze przypadki, bo poza nimi poradnik czyta się naprawdę bardzo dobrze a są też momenty, które bawią. Najważniejsze zagadnienia, czy zagadnienia rozszerzone są odpowiednio zaznaczone, więc czytelnik dobrze wie na co zwrócić uwagę a co może pominąć, jeżeli nie interesuje się psychologią.

Naucz się uczyć to bardzo dobrze przygotowany poradnik, który polecam każdemu, kto walczy z nauką języków. Warto ułatwić sobie naukę i pojąć jak przyjemna może być i nie bawić się już więcej w suche listy słówek, od których tylko boli głowa i i tak nic z nich nie wyciągamy. Bardzo dobra pozycja, do której będę wracać w chwilach zwątpienia i którą na pewno będę polecać każdemu, kto chce się rozwijać i uczyć a kto ma wrażenie, że do nauki talentu nie ma. Naucz się uczyć wyprowadzi Was z tego błędu!

Related Posts

E-book

Archiwum