Raport o bezpieczeństwie – zrób z siebie idiotę!

fallen-tree-5224

Daj ludziom fajne narzędzie, patrz jak robią z siebie debili.

*————————————————————————*

Kojarzycie czym jest Facebook, nie? Kojarzycie raporty o bezpieczeństwie, w których w razie jakichkolwiek wydarzeń (katastrof, zamachów etc.) możecie oznaczać siebie lub swoich bliskich jako osoby bezpieczne? Większość zapewne usłyszała o tym dopiero w przypadku ostatnich wydarzeń w Nepalu, kiedy to rzesze totalnych debili zaczęły oznaczać siebie lub swoich znajomych jako bezpieczne podczas trzęsienia ziemi w Nepalu.

Nosz kurwa mać… Czy to naprawdę jest takie zabawne, gdy ludzie na innym kontynencie tracą dach nad głową, ich całe życie lega w gruzach, w chwili obecnej dowiadujemy się, że jest prawie 4 tysiące ofiar śmiertelnych a pewnie będzie ich dwa razy tyle jak nie więcej i zastanawiają się w jaki sposób przeżyją, skoro najbardziej owocne, jeżeli chodzi o zarobek, dla nich miesiące to maj-czerwiec?

Wiecie dlaczego akurat taki okres a nie inny? Turyści! Wspinacze wysokogórscy! Zawaliły się największe zabytki Nepalu, w górach zeszły lawiny, wiele osób, które miało się tam udać, zwyczajnie sobie odpuści, bo nie będą poruszać się po gruzowiskach, czy ryzykować swojego życia.

Ludzie tam cierpią w związku z tym, co dzieje się w chwili obecnej, ale myślą też o skutkach długoterminowych a taka Asia z Kasią i Wojtkiem, siedząc w swoich wygodnych fotelach, przy biurku, przed ekranem i mają wielki ubaw oznaczając siebie i swoich znajomych jako bezpiecznych. Zastanawia mnie jedno: Co się do cholery dzieje z tym naszym społeczeństwem i co ludzie mają w głowach? Bo to nie jest normalne zachowanie!

Related Posts

E-book

Archiwum