Strażnicy historii. Chiński Ekspress – Damian Dibben

Strażnicy historii. Chiński Ekspress - Damian Dibben

Trzeci tom serii przygód Jake’a Djonesa i jego przyjaciół należących do Tajnych Służb Straży Historii, stowarzyszenia, którego członkowie podróżują przez stulecia, aby udaremnić poczynania złoczyńców manipulujących przy dziejach świata. Tym razem miejscem trzymającej w napięciu akcji będą XVII-wieczny Londyn i egzotyczny Kanton, a bohaterowie szukają klejnotu zwanego Lazuli Serpent, dającego władzę nad oceanami.

Damian Dibben stworzył serię, która nie powala oryginalnością, która nie sprawia, że chce się rzucić wszystkie obowiązki i zanurzyć w lekturze, która nie sprawia, że wszystkie przeczytane wcześniej książki stają się bezbarwne. Nie napisał też książki, którą powinno porównywać się do Harrego Pottera, chociaż zrobił to The Observer. Napisał jednak serię, która w niesamowicie barwny sposób pokazuje dzieje historii i sprawia, że wręcz zanurzamy się w przedstawionym świecie.

Trzeci tom przygód Jakea zabiera nas do egzotycznej Azji. Przenosimy się do Kantonu, który został tak pięknie nakreślony przez autora, że jako czytelnik, rzeczywiście odniosłam wrażenie, że się w nim znalazłam, że zostałam przeniesiona w czasie. Takie samo uczucie miałam przy poprzednim tomie – Circus Maximus – który przeniósł nas do starożytnego Rzymu. To jest główny i największy atut książki, który sprawia, że sięga się po kolejne tomy serii i chce się je czytać, bo nie sprawią tego nastoletni bohaterowie, których pełno w innych książkach i niestety większości się  już przejedli, ani podróże w czasie, które także znaleźć można w innych tytułach, właśnie z serii Poza Czasem wydawnictwa Egmont. Tutaj zwycięży przede wszystkim lekkie pióro autora i barwne tło akcji, która też jest na tyle dynamiczna, że nie zasypia się podczas czytania kolejnych stron książki.

Czy polecam serię? Jeżeli czytaliście któryś z tomów i macie ochotę na kontynuację – jak najbardziej. Jeżeli nie czytaliście a lubicie klimaty podróży w czasie, w których możecie dowiedzieć się czegoś więcej – także polecam. Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości – pozostawię Was jednak z nimi i pozwolę samym zdecydować, czy jest to seria dla Was i czy skusicie się, by poznać historię Jakea Djonesa.

Related Posts

E-book

Archiwum