Fiszki PLUS. Angielski dla średniozaawansowanych 3

Fiszki PLUS. Angielski 3

Jestem na fali językowej. Są wzloty, są upadki, ale w ostatnim czasie wszystko idzie w fajnym kierunku i chociaż chciałabym mieć więcej czasu, żeby usiąść nad gramatyką hiszpańskiego a nie skupiać się tylko na słownictwie, myślę że jest całkiem ok i jak już będę miała za sobą licencjat, będę mogła skupić się na zagadnieniach, które muszę teraz pomijać. Po przeczytaniu książki Leitnera powróciłam do fiszek i chociaż nie odgrywają one głównej roli w mojej nauce, powróciły do łask i to o nich chciałabym napisać Wam dzisiaj kilka słów.

Fiszki PLUS. Angielski 3, czyli poziom średnio zaawansowany (B2) – to zbiór 600 fiszek, które zapewniają materiał zgodny z wymaganiami egzaminu FCE. Pakiet zawiera łącznie 1600 słów, wyrażeń i zdań; memolistę, która zawiera spis wszystkich słówek z fiszek i może być podręcznym przypomnieniem słów a także szybką powtórką, gdy nie mamy dostępu do fiszek, a chcielibyśmy powtórzyć co nieco; fajne solidnie przygotowane pudełeczko na fiszki, które było pierwszą rzeczą, która rzuciła mi się w oczy po otworzeniu zestawu; oczywiście kolorowe przegródki UMIEM, POWTARZAM, UCZĘ SIĘ; a także zestaw do ściągnięcia ze strony wydawcy zawierający 165MB nagrań a także program Aktywny Trening.

Aktywny treningNa chwilę obecną jest to najwyższy dostępny poziom z zakresu fiszek PLUS, dlatego zdecydowałam się sięgnąć właśnie po niego, obawiając się jednocześnie, że większość materiału będę znała. Jak ja uwielbiam się w takich chwilach mylić ;-) Co prawda zakres znanego mi materiału był dość szeroki, ale mimo wszystko pozostały setki nowych słów i zdań, z którymi pozostało mi się zapoznać. Fiszki towarzyszą mi przy codziennej nauce, zawsze mam je gdzieś koło siebie, żeby przypadkiem nie zapomnieć do nich zajrzeć i POWTARZAM, POWTARZAM, POWTARZAM. A kiedy mam troszkę więcej czasu i chęci to dorzucam kolejne kartoniki do nauki.

Fiszki PLUS to fajne, poręczne wydanie, z bardzo atrakcyjną ceną (34,90) zawierające naprawdę ciekawą i przede wszystkim UŻYTECZNĄ bazę słówek z zakresu FCE (B2). Ja jestem zachwycona i mam nadzieję, że kolejne tytuły z kolejnymi, wyższymi poziomami, pojawią się dopiero wtedy, gdy ja przerobię to opakowanie i ten materiał, bo z dwóch na raz nie dam rady się uczyć a wiem, że wyższe poziomy będą kusić i pomimo wszystko będę próbowała po nie sięgać. Ja serdecznie polecam, ale jeżeli Wy macie jakiekolwiek wątpliwości to piszcie do mnie, pytajcie co i jak i postaram się odpowiedzieć na nurtujące pytania i w jakiś sposób doradzić w wyborze ;)

Fiszki plus 1

Aktywny trening 2

Aktywny trening 3

Related Posts

E-book

Archiwum