Gramatyka dla początkujących. Fiszki angielski.

Wielokrotnie pytaliście mnie w komentarzach, mailach, wiadomościach na facebooku, w jaki sposób uczyć się gramatyki i czy jest możliwość nauki poprzez fiszki. Rozkminiałam już kiedyś, w jaki sposób uczyć się gamatyki języka poprzez mapy myśli i chociaż jest to bardzo czasochłonne i w moim wypadku się nie sprawdza, istnieje jednak taka możliwość. Teraz przyszedł czas na fiszki. Kiedy dostałam maila z propozycją przetestowania fiszek do gramatyki języka angielskiego, zgodziłam się bez chwili wahania. W chwili obecnej są one dostępne niestety tylko i wyłącznie dla poziomu A1-A2, który osiągnęłam już dawno temu, ale stwierdziłam, że w sumie mogę przypomnieć sobie pewne rzeczy, które gdzieś mogły mi umknąć i sprawdzić, czy będą one zrozumiałe dla osób, które z gramatyką na tym poziomie się zmagają.

Fiszki gramatyka dla początkujących
Zestaw zawiera 250 kart, na których znaleźć można 47 zagadnień dla początkujących. Na fiszkach znajdziemy wyjaśnione reguły gramatyczne z licznymi przykładami a często też z ilustracjami je obrazującymi, które jak najbardziej pomagają, przy zapamiętywaniu. W opakowaniu standardowo znajdują się karty – przegródki, którymi zaznaczamy partię materiału. który mamy jeszcze do opanowania, który powtarzamy i który już znamy. Jednak fajną rzeczą, która od razu wpadła mi w oko i która jest świetnym dodatkiem do zestawu jest książeczka, w której znajdziemy zadania do poszczególnych, prezentowanych zagadnień i z którą można utrwalić wiedzę i poćwiczyć znajomość gramatyki. Książeczka mimo wszystko jest dość obszerna i sama mimo poziomu poległam na kilku zadaniach, więc fajnie było sobie przypomnieć takie podstawy podstaw, które nieużywane, gdzieś tam się zawsze zakurzą ;)

Fiszki gramatyka dla początkujących 2
Poza książeczką, przygotowany został test online, dostępny pod tym linkiem, którym możemy sprawdzić, czy zestaw jest dla nas odpowiedni (jeżeli uzyskaliśmy słaby wynik), bądź sprawdzić swoje postępy po nauce z fiszkami. Jedyny minus tego zestawu, tak naprawdę nie jest jego wielką wadą, która go dyskwalifikuje. Chodzi mi o rozmiar fiszek, które tym razem nie są małe i nie wrzucimy ich do torebki, czy kieszeni, żeby zawsze gdzieś tam z nami były, ale na dobrą sprawę nie można oczekiwać, że fiszki tłumaczące zasady gramatyczne, będą malutkie, bo to też mijałoby się z celem i nie miało większego sensu.

Gramatyka dla początkujących fiszkiZnam też Was, moich czytelników i wiem, że przerazi Was cena zestawu, która w chwili obecnej, z okazji świąt jest niższa, ale uwierzcie mi, że warto, bo zestaw jest naprawdę fajnie przygotowany i wart swojej ceny. W dodatku jest to pierwszy taki zestaw gramatyczny na rynku, więc jeżeli nic u Was nie działa, gramatyka żadnym cudem nie chce wejść do głowy a lubicie uczyć się z fiszkami, to nie ma co się zastanawiać – róbcie sobie prezent świąteczny i patrzcie jakie robicie postępy! :)

Related Posts

E-book

Archiwum