Hiszpański – Nauka słówek metodą MultiWords

Multikurs logo

 

MultiKurs to platforma edukacyjna, która umożliwia nam naukę języków obcych. W ofercie znajdziemy kursy do nauki: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, rosyjskiego, norweskiego, niderlandzkiego, japońskiego, chińskiego i arabskiego. Głównym znakiem rozpoznawczym platformy jest dostępność kursów pod nazwami MultiWords oraz nauka gramatyki, które są internetową wersją kursów z serii Profesor

Dzisiaj przedstawię Wam jeden z ich kursów, z których miałam przyjemność korzystać już na początku zeszłego roku i dzięki któremu opanowałam naprawdę wiele podstawowych słów i zwrotów po hiszpańsku. Do kursu powróciłam po prawie dwóch latach, troszeczkę na próbę, żeby sprawdzić, czy dalej mi ta metoda odpowiada, chociaż wiedziałam, że odpowiedź będzie twierdząca, bo to właśnie Profesor Henry jest sprawcą mojej znajomości angielskiego i to dzięki niemu jestem wstanie się komunikować. Rzeczywiście się nie zawiodłam i chociaż kurs Hiszpański – nauka słówek metodą MultiWords będę miała aktywny jeszcze przez dwa miesiące, wiem już teraz, że przedłużę go minimum o kolejne pół roku, z racji tego, że w chwili obecnej przerobiłam zaledwie niecałe 8% całości kursu a przynosi on szybkie i trwałe efekty. Chociaż przyznam, że pierwsze zderzenie z kursem po całym tym czasie nieużytkowania, niesamowicie mnie przeraziło i przygniotło ilością materiału do powtórki ;)

MultiWords nauka hiszpański

Kurs jest odpowiednikiem Profesora Pedro – Słownictwa, jest jednak bardziej rozbudowany. Ale od początku: Kurs umożliwia nam naukę słówek i zwrotów od poziomu A1 aż do C1. Jest ich AŻ 8000, więc jest w czym wybierać. Cały materiał podzielony jest na 32 grupy tematyczne a każde słówko podane jest wraz z przykładem zastosowania, który również możemy (ale nie musimy!) dodać do powtórek. Niektóre słówka opatrzone są obrazkiem, który jest dodatkową pomocą dla wzrokowców. Utrwalanie poznanych słów następuje poprzez różnego rodzaju ćwiczenia, które wybrać możemy sami w zależności od naszych potrzeb i upodobań.

+ Duża baza słówek i zwrotów, które umożliwią nam swobodną komunikację
+ System inteligentnych powtórek, dzięki któremu nie musimy się martwić o samodzielne rozkładanie ich w czasie (możemy wybrać tempo nauki według którego będziemy częściej, bądź rzadziej powtarzać poszczególne jednostki)
+ Różnorodne ćwiczenia, które sprawiają, że kurs nam się nie znudzi po tygodniu
+ Przejrzysty, łatwy w obsłudze serwis, który nie rozprasza podczas nauki (od mojej ostatniej przygody z MultiKursem jeszcze przyjemniejszy dzięki temu, że wprowadzili nowy interfejs)
+ Stosunkowo niska cena jak na oferowany nam materiał + liczne promocje ;)
+ Wszystkie nagrania nagrywane są przez native speakerów
+ Z kursu można korzystać o dowolnej porze dnia i nocy, a nawet przez telefon czy tablet, w drodze do szkoły czy pracy
+ Możliwość rozłożenia powtórek w czasie np. możliwość ustawienia maksymalnej liczby powtórek danego dnia bądź rozłożenia powtórek z danego dnia na kilka kolejnych
+ Możliwość przetestowania każdego kursu przed zakupem, w celu sprawdzenia, czy będzie on dla nas odpowiedni
+ Poprawa pewnych funkcji. Kiedy ostatnim razem korzystałam z kursu, był problem z usuwaniem słówek z nauki, kiedy stwierdziłam, że pewnych fraz po prostu nie potrzebuję na początku mojej przygody z językiem. Podesłałam wtedy tę informację do serwisu i problem już nie występuje, każdą jednostkę można pominąć w trakcie przerabiania materiału a także wtedy, gdy utrwalamy poznane słownictwo.

 

– Sposób wyłączania dni z powtórek. Zamiast możliwości wyłączania konkretnego dnia, musimy wyłączyć wszystkie dni w danym miesiącu, czyli zamiast np. 11.11 wtorku, wyłączymy wszystkie wtorki danego miesiąca. Podejrzewam, że jak minie ten 11.11 i przywrócimy dzień do powtórek to w kolejny wtorek będziemy mogli korzystać z kursu, ale moim zdaniem funkcja ta powinna zostać mimo wszystko uproszczona.

Podsumowując, pomimo ponad roku, kiedy nie miałam styczności z kursem, jestem dalej bardzo zadowolona z nauki z MultiWords. Dzięki podanym przykładom, obrazkom i bardzo wyraźnym nagraniom, zapamiętuję kolejne zwroty w sposób ekspresowy. Te jednak na które jestem oporna, program przypomina mi wyjątkowo często i nie ma możliwości, by się ich nie nauczyć! Jak najbardziej polecam ten kurs, szczególnie że w chwili obecnej, można go dostać, za naprawdę fajną, bardzo przystępną cenę ;)

MultiWords hiszpański

Related Posts

E-book

Archiwum