Zostałam nominowana, przez mojego przyjaciela z Anglii, do tej niezwykle popularnej ostatnio zabawy, w której ludzie oblewają się wodą z lodem. Ashley – dziękuję Ci bardzo, że o mnie pomyślałeś ;) Ja niestety w zabawie udziału nie wezmę z racji tego, że w poniedziałek wyjeżdżam a nie mam zamiaru zachorować na zapalenie płuc a druga kwestia jest taka, że nie bardzo mam do tego warunki. Myślę jednak, że nie to jest w tej akcji najważniejsze, ważniejszy jest cel. Ja co prawda wodą się nie obleję, ale pieniążki do fundacji Dignitas Dolentium przesłałam. Chciałabym więcej, ale myślę, że każdy, nawet najdrobniejszy gest się w takich sytuacjach liczy i wiem, że moje pieniążki zostaną dobrze wykorzystane.

Pewnie już wiecie, bo wszędzie o tym mówią, ale no cóż, powtórzę się. ALS to Stwardnienie Boczne Zanikowe, czyli choroba, która prowadzi do niszczenia pewnej specyficznej grupy komórek nerwowych odpowiedzialnych za pracę naszych mięśni. W czasie rozwoju choroby dochodzi do powolnego, ale systematycznego pogarszania się sprawności ruchowej, a w późniejszych etapach nawet do całkowitego paraliżu i ostatecznie śmierci poprzez zatrzymanie pracy mięśni oddechowych.

Jeżeli chodzi o fundację, której przesłałam pieniążki to link do niej znajdziecie wyżej, klikacjąc w jej nazwę, ale cieszy mnie jeden z ich ostatnich postów:

Akcja #ALSicebucketchallenge dała do czwartku w sumie ok. 901 000 zł. Do tego dochodzą darowizny usług, nowi wolontariusze i zwielokrotniona liczba odwiedzin strony. Aktualne informacje na temat akcji są na naszym profilu Facebook. Dziękujemy!

Tak więc do dzieła ludzie. Wszystkich Was nominować nie mogę, ale dajcie coś z siebie. To nie ważne czy prześlecie fundacji 5, 10, 20 czy 500zł. Liczy się gest. Niech każdy da chociaż złotówkę a ładna sumka się uzbiera. Liczy się przede wszystkim gest i Wasze zaangażowanie. Dajcie tyle, na ile Was stać. Nic się nie stanie, jak dzisiaj odpuścicie sobie jedną paczkę Lay’sów i prześlecie 5zł fundacji. Oni wykorzystają tę sumę w lepszy sposób niż Wy, dlatego pomóżcie innym i dajcie znać w komentarzach czy skusiliście się, by pomóc.

A oficjalnie nominuję dziewczyny Paulinę i Martynę z bloga Sisters92, Olę z bloga Alessa, Milana Santanę z zerwijowoc, Sylwię z bloga Sylvieu i każdego z Was, jeżeli tylko chcecie pomóc. Nie bądźcie obojętni na innych ludzi ;)

Related Posts

E-book

Archiwum