Magia wskrzesza – Ilona Andrews + konkurs

Dwa lata oczekiwania fanów na premierę szóstego tomu. Dwa lata niepewności czy w ogóle ten tom się ukaże. Nareszcie jest! W związku z ponownym wydaniem całej serii o Kate Daniels, wydawnictwo Fabryka Słów zrobiło fanom Ilony Andrews niespodziankę i wydało tom szósty. Pod nazwą Magia wskrzesza.

Z tego też powodu z jednej strony cieszę się, że nie czytałam serii podczas jej pierwotnej wydania. Nie sądzę, żebym wytrzymała w oczekiwaniu. Zapoznaję się z nią w związku z drugim wydaniem i niesamowicie cieszę się, że prawie od razu mogę tom drugi czytać, bo miałabym czego wyczekiwać. Oj miałabym!

WALKA O PRZETRWANIE

Magia wskrzesza to przede wszystkim walka o przyszłość stada. Curran wybrany zostaje jako mediator w sporze europejskich stad. Wraz z naszymi ulubionymi i tymi mniej ulubionymi bohaterami przenosimy się do wschodniej Europy. Dlaczego właściwie Kate, Curran i kilka innych członków stada pchają się w ewidentną zasadzkę? Dlatego, że pragną pozyskać panaceum, dzięki któremu będą mogli zwalczyć loupizm.

Loupizm to największa tragedia, jaka przydarza się amerykańskim stadom. Lek wynaleziono w Europie. Receptura jest pilnie strzeżona. Jest ona nie do zdobycia, a “ochłapy” leku, które czasem trafiają do Ameryki są albo cholernie drogie, albo niewystarczające. Pojawia się szansa na zdobycie większej dawki leku i nasi bohaterowie nie mają zamiaru jej przepuścić. Problem polega na tym, że ani Curran, ani reszta amerykańskiego stada, nie są mile widziani w Europie. Tymczasem zaproszeni do rozwikłania sporu i wystąpienia w roli mediatora. Chociaż wszyscy wiedzą, że to ewidentna zasadzka, postanawiają zawalczyć o dobro klanu.

EMOCJONALNE FALE

Tak jak autorzy zabierają nas w podróż z Ameryki do Europy, przedstawiając przepiękne, zalesione tereny, tak samo zabierają nas na przejażdżkę rollercoasterem po emocjach. Radość, śmiech, wzruszenie, płacz, zdenerwowanie, a nawet wściekłość – te wszystkie emocje, jedna po drugiej, towarzyszyły mi w trakcie czytania książki.

Magia wskrzesza to emocjonalny rollercoaster, który nie daje nam odetchnąć nawet na chwilę. Czujemy dumę z zachowania Kate, za chwilę wkurza nas zachowanie Currana. Śmiejemy się z danych dialogów, czy wydarzeń a za chwilę wzruszamy się kolejnym wydarzeniem. Huśtawka emocji, z której wcale nie chcemy schodzić. Chcemy więcej i więcej i więcej. Magia wskrzesza uzależnia pod kątem emocjonalnym – jak narkotyk.

DRAMATYZM I NAIWNOŚĆ

Związek, w którym zaufanie kończy się wraz z pojawieniem się konkurencji. Okej, rozumiem… trzeba było wprowadzić trochę dramatyzmu. Wkurzało mnie jednak podejście Kate, która wystarczająco powinna znać Currana i domyślić się jego planu. Zwyczajnie mu zaufać. Owszem, facet postawił wszystko na jedną kartę i postąpił nieuczciwie (nie zdradzam szczegółów – nie chcę Wam zepsuć zabawy), ale jednak tworzyli fajny, partnerski związek i powinni się wspierać. Tym bardziej, że Kate od samego początku wiedziała, że Curran coś kombinuje.

Chociaż z drugiej strony… czego ja się czepiam. Sama bym dostała szału w takiej sytuacji.

Do samego końca jednak w faceta wierzyłam, chociaż i tak na koniec zaskoczyły mnie odrobinę jego motywacje i zachowanie. To, w jaki sposób się tłumaczył, co wykazał – nie spodziewałam się wszystkiego, więc ostatecznie daję małą okejkę, jeżeli chodzi o ten plot twist i potencjalnie zrujnowany związek bohaterów.

NAJLEPSZA Z WSZYSTKICH CZĘŚCI?

Mam wrażenie, że z każdym, kolejnym tomem jest coraz lepiej. Historia porywa i wciąga. Nie potrafiłam się od niej oderwać, dlatego cieszę się, że akurat miałam trochę więcej na nią czasu. Każdy kolejny tom, niezmiennie, mnie zdumiewa. Bawię się fantastycznie i z ręką na sercu mogę stwierdzić, że jest to jedna z najlepszych serii Urban Fantasy jakie stworzono. Czekam z niecierpliwością na kolejne tomy i mam nadzieję, że nie przyjdzie nam na nie czekać zbyt długo. Bo oszaleję! Chcę wiedzieć co będzie dalej. Dlatego też zdecydowanie polecam serię – koniecznie musicie po nią sięgnąć, jeżeli jesteście fanami Urban Fantasy.

KONKURS!!

Mam zamiar zabawić się w Świętego Mikołaja. Do Wigilii pozostał równy tydzień, a ja mam kilka zestawów książek na stanie. Plus bycia patronem ;) Chciałabym sprawić komuś świąteczną radość i podzielić się tą fenomenalną serią. Magiczny okres, magiczna seria – wszystko się zgadza, prawda?

Co zatem jest do wygrania?

2 pakiety po 6 książek serii oraz jeden pakiet z trzema ostatnimi częściami (4-6). Konkurs jest bardzo prosty i odbywa się na różnych kanałach, żeby każdy mógł wygrać. A kto będzie miał ochotę zwiększyć swoją szansę na wygraną, może próbować na każdym z nich, jako że na każdym jest inne zadanie do wykonania! :)

Instagram

Udostępnij na swoim profilu moje zdjęcie konkursowe i napisz pod nim, dlaczego chciałbyś/chciałabyś przeczytać tę serię, oznaczając mnie w opisie pod zdjęciem (@wredotekpl). Dla wygody podrzucam je poniżej. Możecie je pobrać i wgrać do siebie, żebyście nie musieli bawić się w reposty – jeżeli ktoś nie ma aplikacji, to nie musi pobierać dodatkowej na telefon. Najciekawsza odpowiedź wygrywa zestaw książek.

Facebook

Konkurs tylko dla fanów mojego fanpage, więc musisz mieć go polubionego, żeby dołączyć do zabawy. Oznacz jedną osobę pod postem konkursowym i napisz jej, dlaczego może jej się ta seria spodobać. W poście podlinkowana jest moja recenzja, żeby oznaczony mógł o serii poczytać. Najciekawsza rekomendacja wygrywa.

Post konkursowy: https://www.facebook.com/Wredotek/photos/p.1246508935489542/1246508935489542/?type=3&theater

Blog

To na blogu do wygrania jest pakiet 3-częściowy, czyli tomy od 4 do 6. Aby je zdobyć, napisz w komentarzu, dlaczego seria o Kate Daniels byłaby Twoim wymarzonym prezentem świątecznym i dlaczego to Tobie miałabym te 3 tomy książki podarować. Najciekawsza odpowiedź wygrywa!

Zasady

Konkurs trwa od 17.12 do 31.12 do godziny 23:59. W ciągu 5 dni wyłonię zwycięzców i opublikuję ich listę w postach konkursowych na wszystkich mediach. Każdy ze zwycięzców będzie miał 3 dni na wiadomość zwrotną na mój adres mailowy (pchmielewska.blog@gmail.com) z adresem, na który mam przesłać nagrodę. Nagroda zostanie przesłana do zwycięzców w ciągu 3 kolejnych dni.

W przypadku braku odpowiedzi, nagroda przyznana zostanie kolejnej osobie.

Dziękuję bardzo za uwagę, czekam z niecierpliwością na Wasze działania i trzymam kciuki, żeby książki trafiły do nowych, kochających je domów! :)

Zostań ze mną na dłużej i bądź ze wszystkim na bieżąco:

Related Posts

E-book

Archiwum