Maj z hiszpańskim | 19-25.05

Czas leci niesamowicie szybko. Dzień za dniem, miesiąc za miesiącem. Dopiero zaczynałam mój projekt a tutaj miesiąc dobiega już końca. Ale to nie koniec mojej nauki, bo uczyć będę się dalej, z tym że te ostatnie dni maja i początek czerwca będzie ciężki, bo kończę studia i dzieje się naprawdę wiele. Ostatnio zostałam też naczelną działu muzyka na portalu duzeka.pl, więc fizycznie nie jestem wstanie w chwili obecnej częściej robić podsumowań z mojej nauki i zamiast co 2/3 dni pojawiają się one zbiorczo z kilku na raz. Myślałam, że troszkę inaczej będzie to wyglądać, ale cóż. Życie weryfikuje, ale mam nadzieję, że mniej więcej od połowy czerwca intensywniej się temu poświęcę i będę mogła pokazać Wam znacznie więcej. Szczególnie, że przyjechały do mnie w piątek rewelacyjne fiszki, z którymi zaczęłam już naukę i które codziennie mi teraz towarzyszą i będą towarzyszyć. Poziom od A1 do B1, więc mam nadzieję, że do końca wakacji 1200 kartoników zostanie opanowanych! :)

A więc po kolei. W ciągu tych kilku dni zrobiłam 400 powtórek na platformie MultiKurs. Niestety nie miałam czasu, by dodać do nauki nowy materiał i aktualnie skupiam się na powtórkach. Z fiszek, które do mnie dotarły dodałam do nauki 20 karteczek, na których znalazły się nowe słowa, zwroty, zdania a nawet gramatyka. Niebawem pokażę Wam dokładniej w jaki sposób się uczę, dzisiaj jednak wrzucam zdjęcie z Instagrama, które przedstawi Wam w ogóle z czego się uczę :)

Poza tym wzięłam się wreszcie za czas przeszły i razem z Hiszpański nie gryzie przerobiłam dział praca, w którym ogarnęłam na jakiej zasadzie „działa” pretérito perfecto. Przyswoiłam zasadę tworzenia tego czasu, kiedy się go używa i kilka czasowników nieregularnych. Do tego wypisałam sobie 31 słówek i zwrotów, których nie znałam a które chciałabym opanować. W większości występowały w kontekście, więc przyswoiłam je w momencie nauki, ale zerkam od czasu do czasu na listę, aby je utrwalić.

Niestety nic więcej nie ogarnęłam, ale i tak wydaje mi się to sporo. Gramatyka, nowe słówka, nauka w kontekście. Mogłam zrobić więcej, ale i tak jestem z siebie zadowolona :)

Related Posts

E-book

Archiwum