Robić coś #JakDziewczyna – obelgą?

jak dziewczyna

Widzieliście już to video, które wypuściła firma Always? Tym razem obyło się bez informacji, czy podpaski są ze skrzydełkami, czy bez. Bez informacji, czy podpaski są na dzień, czy na noc. Tym razem z kampanią społeczną, która ma wspierać pewność siebie dojrzewających dziewczyn, która bardzo często w tym okresie jest zachwiana i oddziałuje na ich późniejsze życie. Ostatnio pisałam o pewności siebie i z racji tego, że post przyjął się wśród Was bardzo pozytywnie, chcę pokazać Wam coś jeszcze. Coś, co sprawia, że będziecie miały łzy w oczach, coś, co prostym przekazem, ukazuje duży problem, z którym powinno się walczyć. Sama nigdy nie odczuwałam krytyki ze strony innych, że robię coś jak dziewczyna, ale jest duże grono dziewczyn, które usłyszało takie słowa i wzięło je do siebie.

 

Używanie określenia „jak dziewczyna” jako obelgi jest ciosem dla każdej nastolatki. Pomijając inne, trudne aspekty dojrzewania, łatwo możemy sobie uświadomić, jak wielki wpływ na pewność siebie nastolatek moze może mieć to jedno wyrażenie.

Wypowiadamy wojnę temu krzywdzącemu stereotypowi by pomóc dziewczynom utrzymać ich pewność siebie w trakcie i po okresie dojrzewania. Zacznijmy od pokazania im, że „robienie czegoś jak dziewczyna” jest wspaniałą rzeczą.

„Odkąd pracuję jako dokumentalistka, byłam świadkiem wielu kryzysów pewności siebie oraz negatywnego wpływu stereotypów na młode dziewczyny” mówi Lauren Greenfield, filmowiec i reżyserka eksperymentu społecznego . „Kiedy określenie „jak dziewczyna” ma oznaczać coś złego, to jest to bardzo dołujące. Cieszę się, że razem z Always naświetlamy problem, jak proste określenie może wywołać długotrwały wpływ na dziewczyny i kobiety. Cieszę się również, że mogę być częścią inicjatywy redefiniującej określenie „jak dziewczyna” jako coś pozytywnego”.

 

Po prostu obejrzyjcie materiał, napiszcie mi, jakie uczucia w Was wywołał, jeżeli jakiekolwiek się pojawiły, co sądzicie na ten temat i puśćcie tekst, czy chociaż samo video dalej, bo Always stworzyło coś, czym warto się dzielić.

Related Posts

E-book

Archiwum