Super Bowl 2021 | Przegląd reklam i zwiastunów filmowych

Za nami kolejny Super Bowl. Święto fanów sportu, ale także święto reklam. Kosztują one niebagatelne kwoty w przerwach meczu. Firmy płacą krocie za to, by ich logo wyświetliło się choć przez chwilę, w tym szczególnym dla Ameryki dniu. Przegląd reklam SuperBowl to już moja mała tradycja, która pojawia się właśnie czwarty rok z rzędu. Co więc się działo w minioną niedzielę?

Super Bowl 2021 – najlepsze reklamy

Zeszły rok był rekordowy. Emisja 30-sekundowego spotu kosztowała marki 5,6 mln dolarów. W tym roku cena była niewiele niższa. Wynosiła 5,5 miliona. Co więc Super Bowl miało do zaserwowania widzom w tym roku? Zapraszam na przegląd wyświetlonych reklam oraz zwiastunów filmowych.

Pepsi – Get Ready :60 – Halftime Show

W tzw. haltime meczu, odbył się koncert The Weekend. Wokalista wystąpił także w tegorocznej reklamie Pepsi, w której wszyscy nucą znany hit.

Cheetos – it wasn’t me

Jedną z najzabawniejszych, tegorocznych reklam jest ta produkcji Cheetos. W reklamie występuje Ashton Kutcher, który poszukuje swojej paczki Cheetosów. Jego partnerka (Mila Kunis) powtarza stale refren piosenki „It wasn’t me” Shaggy’ego i twierdzi, że nie jest odpowiedzialna za ich zaginięcie. Zdradzają ją jednak pomarańczowe palce i zabrudzenia na twarzy.

Doritos

Zastanawialiście się kiedykolwiek jak wyglądałby Matthew McConaughey w wersji 2D? Doritos promują swój nowy produkt Doritos 3D, który sprawia, że stajemy się 3D po ich zjedzeniu. Brzmi tajemniczo? Obejrzyjcie spot a wszystko będzie jasne ;)

Oatly – WOW No Cow

Reklama wegańskiego producenta mleka ze Szwecji. Określana jedną z najgorszych reklam podczas Super Bowl. Prezentuje dyrektora generalnego firmy, który siedzi w zbożu i gra na keyboard’zie. Nieustannie powtarza „wow, wow, wow, no cow”.

Sama miałam jednak okazję uczestniczyć w wykładzie John’a Schoolcraft’a zajmującej się ich marketingiem. Wykład odbywał się na evencie Slush w Helsinkach w 2019 roku. Historia tego video jest na tyle fascynująca, że zupełnie inaczej patrzę na tę produkcję :) Wy możecie jednak sami ją ocenić.

A jeżeli jesteście zainteresowani marketingiem Oatly i skąd wziął się pomysł na ten spot, zachęcam do obejrzenia niemal 18-minutowego wystąpienia, w którym uczestniczyłam. Video dostępne jest tutaj.

Chipotle – Can a burrito change the world?

W kolejnej reklamie, bohater zastanawia się, czy burrito może zmienić świat. Wskazuje na szereg przykładów, w których burrito może pomóc. Ostatecznie przedstawiając wniosek, że to jak hodujemy jedzenie, przekłada się na to, jak kształtujemy przyszłość.

All-Electric Cadillac – Syn Edwarda Nożycorękiego

Edgar jest synem Edwarda Nożycorękiego. Cadillac promuje swoje elektryczne auto, które będzie idealne dla wszystkich nożycorękich, którzy mają problem w codziennym funkcjonowaniu. Wzruszająca, ale też zabawna reklama marki samochodów, która podeszła do reklamy w bardzo niestandardowy sposób.

Uber Eats – Wayne’s World & Cardi B’s Shameless Manipulation

Uber Eats zachęca do jedzenia lokalnie. Wprowadzając tiktokowy trend, czy Cardi B na ekrany, która sprawia wrażenie, jakby nie wiedziała, co się dzieje ;)

Jeep – The Middle

Marka Jeep wykorzystała ostatnie wydarzenia i odniosła się do wartości patriotycznych i jedności narodu amerykańskiego. W reklamę zaangażowany został Bruce Springsteen.

DoorDash

Jedna z nielicznych, niezwykle pozytywnych i podnoszących na duchu reklam. DoorDash jest amerykańską usługą dostarczania żywności. W swojej reklamie powróciła do Ulicy Sezamkowej, którą świetnie zna wielu z nas ze swojego dzieciństwa.

Alexa’s body

Amazon przedstawia wizję Alexy, która ma ciało. W rolę Alexy, która towarzyszy pewnej parze każdego dnia, wcielił się Michael B. Jordan. Jest to jedna z moich ulubionych reklam tegorocznego Super Bowl.

Anheuser-Busch – Let’s grab a beer

To jak jesteśmy przy moich ulubionych reklamach Super Bowl, to kolejna także do nich należy. Marka piwa podeszła do swojej reklamy w niecodzienny sposób. Nie skupia się na smaku. Ani też na kolorze. W końcu nie chodzi tylko o samo piwo. A o to, żeby być razem!

M&M’s – Come Together

M&M’s pokazuje, że paczką M&M’sów możemy przeprosić praktycznie za wszystko. Poza momentem, kiedy jesteś Dan’ym Levy’m i chcesz zjeść więcej przyjaciół… wtedy może Ci się nie udać ;)

Pringles – Flavor Stacking Space Return

Pringles zaprezentowało historię pary astronautów, którzy lądują na morzu. Potrzebują ratunku, na który nie mogą liczyć. Ich koledzy, ale też ludzie na mijających ich statkach łączą ze sobą różne smaki Pringles. Sam producent podaje, że z dostępnych w tej chwili wariantów, można ułożyć ponad 260 tysięcy kombinacji smakowych.

Toyota – Big Game

Toyota w tym roku prezentuje historię Jessiki Long. 13-krotnej, złotej medalistki paraolimpijskiej, która została adoptowana oraz straciła obie nogi z powodu wrodzonej wady kończyn. Jest to jedna z najbardziej inspirujących reklam podczas tegorocznego Super Bowl. Tak, to jest ta reklama, przy której się popłakałam.

Tide – The Jason Alexander Hoodie

Kolejna dziwna reklama zaprezentowana została przez Tide. Bluza z twarzą Jasona Alexandera towarzyszy bohaterowi niemal wszędzie. Zabiera ją na trening, zakłada podczas zabawy z psem, czy do mycia auta. Często ląduje też w dziwnych miejscach zachowując jednak świetny wygląd. Na koniec otrzymujemy napis: „Jest bardziej brudna, niż wygląda…”. Następnie bluza zostaje wyprana i… sami zobaczcie.

Vroom – Dealership Plan

Vroom zajmuje się kupnem i sprzedażą pojazdów online. Za pomocą swojej reklamy, prezentującej tortury u dealera aut, zachęca do korzystania z ich sposobu zakupu nowego auta.

Super Bowl 2021 – zwiastuny filmów

Podczas Super Bowl zaprezentowano także szereg zwiastunów różnych filmów, które premierę będą miały w tym roku. Ze względu na pandemię koronawirusa i przesunięte terminy realizacji, było ich znacznie mniej, niż zazwyczaj. Poniżej kilka przykładów.

Falcon i Zimowy Żołnierz

Powrót Sam’a oraz Bucky’ego w nowym serialu. Premiera odbędzie się 19 marca na platformie Disney+. Serial z 4. fazy MCU liczyć ma 6 odcinków. Budżet produkcyjny wyniósł 150 milionów dolarów. Akcja serialu rozgrywać się będzie po wydarzeniach „Avengers: Endgame”. Powrócą bohaterowie tacy jak agentka Sharon Carter czy Helmut Zemo.

Szybcy i Wściekli 9

Szalona, wyścigowa rodzinka powraca. Szybcy i wściekli 9, samym zwiastunem udowadnia, że czekają nas kolejne, wariackie i nieprawdopodobne sceny. Nieznana jest jednak data premiery dziewiątej odsłony kultowej serii.

Old

Old to nowy film twórcy Split oraz Szóstego zmysłu. Kolejny psychologiczny thriller zabiera nas na dziwną plażę, na której ludzie starzeją się o wiele szybciej, niż normalnie.

Książę w Nowym Jorku 2

Hit z 1988 roku, w którym główną rolę grał Eddie Murphy. Znany nam książę ponownie pojawia się w Ameryce po tym jak dowiaduje się, że ma w Ameryce syna. Chce poznać swojego potomka a tym samym następcę tronu Zamundy.

Raya i ostatni smok

Disney prezentuje także nową animację, której premiera planowana jest na kwiecień. Jednakże w wybranych krajach, w kinach oraz na Disney+, animacja ma być dostępna od 15 marca. Animacja opowiadać ma historię wojowniczki Ray’i, która w Kumandrze – zamieszkałym przez starożytną cywilizację królestwie – odnaleźć ma ostatniego smoka.

Nikt

Nobody kojarzone jest z John’em Wick’iem. Film opowiadać ma historię przechodnia, który jest świadkiem ataku grupy mężczyzn na kobietę. Podejmuje on interwencję przez co staje się celem narkotykowego bossa.

Podsumowanie

Ufff… trochę materiału się zebrało. Oczywiście to nie wszystkie Super Bowl’owe reklamy, które zostały wyświetlone w niedzielę. Postanowiłam zebrać tu jednak te najciekawsze, albo najdziwniejsze z mojej perspektywy, plus kilka zwiastunów, żeby znów było widać tendencje, która się na Super Bowl pojawia.

Mam wrażenie, że z roku na rok coraz trudniej zaskoczyć widza. Pamiętam reklamy Doritos sprzed pięciu lat. Chociaż ta tegoroczna nie należy do najgorszych, to zawsze z rozrzewnieniem będę wspominać te starsze. Było więc kilka perełek, kilka przeciętniaków i niewypałów.

A Tobie która reklama najbardziej przypadła do gustu? A może pojawiła się inna, której w zestawieniu nie uwzględniłam?

Zostań ze mną na dłużej i bądź ze wszystkim na bieżąco:

Related Posts

E-book

Archiwum