#TrollingIsUgly, czyli kochaj swoje ciało

Cześć! Mam na imię Paulina. W tym roku skończę 26 lat. Od kilku lat prowadzę bloga, odnoszę sukcesy w życiu zawodowym, rozwijam się na wielu płaszczyznach, czytam fajną literaturę, rozwijam ciekawe projekty, staram się uczyć języków obcych, więcej podróżować i przede wszystkim nie stać w miejscu. Przy okazji mam ogrom niepewności siebie i zdecydowanie nie można przyczepić mi łatki body positive. Walczę ze swoim wyglądem, walczę ze swoim nastawieniem i przede wszystkim walczę o swoje zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Dzisiaj czeka mnie wizyta u dietetyka i zmiana kilku nawyków, w które ostatnimi czasy wpadłam, ale dzisiaj nie o tym.

DZIAŁANIA NA RZECZ SAMOAKCEPTACJI

Dzisiaj będzie trochę marketingowo, a właściwie o fajnej akcji marketingowej, która zwróciła moją uwagę. Fundacja Cybersmile, wraz z instagramerką, Chessie King, która działa na rzecz samoakceptacji stworzyła kampanię prezentującą destrukcyjny wpływ komentarzy.

Od jakiegoś czasu bardzo dużo mówi się na temat Cyberbully’ingu. Przemoc w sieci jest zjawiskiem ogromnym. Badania wskazują na to, że już 4 na 10 młodych ludzi (w wieku 14-17 lat) styka się z mową nienawiści. Przemocy werbalnej w zakresie cyberprzemocy doświadczyło ponad 20% polskich nastolatków. Zakładam, że realne dane są jeszcze bardziej miażdżące.

PHOTOSHOP NA RZECZ HATER’ÓW

Cała kampania #TrollingIsUgly polegała na przerabianiu zdjęć influencerki przez specjalistów od Photoshopa, uwzględniając negatywne komentarze, które dostawała. Przez 24 godziny jej ciało przeszło szereg zmian. Od zwężenia talii, przez odchudzanie rąk, nóg, usuwanie brwi, powiększanie oczu czy ust. Ostatnim etapem było nagranie, które uwzględniło wszystkie zmiany komentujących osób. Pojawiła się na nim kuriozalna postać, która z człowiekiem przestaje mieć wiele wspólnego.

Głównym celem akcji jest zachęcenie do akceptacji własnego ciała. Przy okazji nieuleganie komentarzom w mediach społecznościowych, które dyktują nam, jak powinniśmy wyglądać. Powinniśmy świętować naszą indywidualność i nie zmieniać się według każdej oceny innej osoby. Bo to nie one definiują nasze życie.

SUKCES DZIAŁAŃ

Nie uważam, żeby to jedno działanie odniosło spektakularny sukces. Jednak na przykładzie powyższych działań widzimy jak wielu osobom nie podoba się to, co widzą. Nie dogodzimy wszystkim. Z ładnej, zadbanej, uśmiechniętej, naturalnej dziewczyny zrobiono potwora. Niedowartościowani ludzie, bardzo często wylewając swój żal w Internecie niszczą innym życia. Nie każdy jest wystarczająco odporny psychicznie i nie każdy potrafi się do takich opinii zdystansować.

Wiem, że pokazując się w Internecie, niejako wystawiamy się na oceny innych. Nie dajmy się jednak zwariować i nie dajmy zezwolenia na wszechobecny hejt i na to, żeby krytykować coś, co zmiany nie wymaga. Jesteśmy różni. Każdy jest inny. I to jest bardzo ważne, żeby tak zostało. I tak jak jeden woli blondynki, inny brunetki, jeden woli dziewczyny wysokie a inny niskie, tak jeden będzie wolał szczuplejsze, a drugi te o pełniejszych kształtach.

Najważniejsze, to czuć się dobrze ze sobą i akceptować siebie. Jeżeli nie przeszkadza Ci ten wałeczek tłuszczu na brzuchu i Twojemu facetowi, czy kobiecie też nie, no to dlaczego masz to zmieniać? Jeżeli kochasz swoje ciało, to inni nie powinni narzucać Ci swojego zdania i zmuszać do zmiany. Ja swojego ciała nie akceptuję, więc walczę o to, żeby je zaakceptować a potem pokochać. Chcę się zmienić dla siebie. Nie dla chłopaka, koleżanki, czy obcego obserwatora na Instagramie. I chciałabym, żeby każdy miał tak zdrowe podejście. Chciałabym też, żeby komentujący skupili się na swoich marzeniach, pragnieniach i ewentualnych brakach, nie szukając ich na siłę u innych.

A Tobie drogi czytelniku życzę, żebyś kochał swoje ciało. Jeżeli go nie kochasz i tak jak ja walczysz o lepszą wersję samego siebie, życzę Ci w takim razie wielu sukcesów i spełnienia założonych celów! Hej, właśnie! Ostatnio pisałam o celach i postanowieniach noworocznych. Masz ochotę poczytać dlaczego nie warto tworzyć postanowień noworocznych?

Zostań ze mną na dłużej i bądź ze wszystkim na bieżąco:

Related Posts

E-book

Archiwum