Twoje życie jest w Twoich rękach

Life_by_mushir
(c) Mushir

 

Często bywa tak, że ktoś, czegoś od nas oczekuje. Zazwyczaj to rodzice, którzy poprzez swoje dzieci chcą spełniać marzenia, mówią, żeby dostawać same piątki w szkole, chodzić na dodatkowe lekcje znienawidzonego przez nas niemieckiego a potem tłumaczą dlaczego wyjdzie nam na dobre, jeżeli będziemy studiować prawo. Niestety takich przypadków jest sporo, bo jeżeli nie rodzice, to dziadkowie, jeżeli nie oni, to znajomi, albo jeszcze ktoś inny. Zawsze ktoś, czegoś od nas wymaga i chce, żebyśmy postępowali wedle jego woli.

Gdzie w tym wszystkim jesteś Ty? Na ile jest to spełnianie Twoich marzeń i robienie tego, czego Ty pragniesz? Żyjemy tylko raz i to od nas zależy jak to życie przeżyjemy i w jakim kierunku się ono potoczy.

Nie mówię absolutnie o tym, żeby olać edukację i całe dni leżeć przed ekranem laptopa oglądając seriale. Nie, nie o to chodzi. Chodzi jednak o to, by nie rezygnować ze swoich marzeń i dążyć do spełniania swoich własnych celów. Jeżeli wolicie hiszpański czy chiński to zrezygnujcie z niemieckiego, jeżeli kręci Was dziennikarstwo, to nie studiujcie prawa, bo tylko zmarnujecie swój czas i swoje życie. Pamiętajcie, że to w Waszych rękach jest Wasze życie i nikt nie może decydować za Was. Pomóc rozważyć różne opcje – tak, wskazać lepszy kierunek postępowania – tak, ale ostateczna decyzja zawsze powinna należeć do Was! To Wy wiecie najlepiej czego potrzebujecie i co się lepiej sprawdzi w Waszym przypadku! Przeżyjcie swoje życie po swojemu i nie spełniajcie marzeń innych członków Waszych rodzin!

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Post powstał w ramach współpracy nawiązanej z wydawnictwem Bukowy Las. Zostałam jedną z Ever After High. Ksiega Legend-okl-wst-500ambasadorek nowej serii książek, które swoją premierę będą miały już 21. maja tego roku! Książki teoretycznie przeznaczone dla dziewczynek w wieku 7-12 lat, ale jestem pewna, że niejedna mama zakocha się w tych książkach. Sama byłam sceptycznie nastawiona, ale Pani Marta rzuciła chyba na mnie jakieś czary, bo choć przez chwilę chciałam się poczuć jak taka mała księżniczka, która jeszcze raz zatapia się w świat baśni.

Nowa seria książek nawiązująca do klasycznych baśni, które wszyscy znają i kochają, w nowym ujęciu i z nieco innym, uwspółcześnionym przesłaniem. Książkom będą towarzyszyć lalki i animowane filmiki. W świecie Ever After High, w przeciwieństwie do tradycyjnych baśni, istnieje możliwość zmiany swojego przeznaczenia i samodzielnego decydowania o swoim losie, czyli możliwość wyboru roli. Estetyka pięknej, magicznej baśni, pełnej zaczarowanych zamków, czarodziejskich atrybutów i postaci kryjących wiele zagadek. Bohaterki to dziewczyny z krwi i kości, niepozbawione wad i lubiące się bawić; czytelniczka może się z nimi utożsamić.


Related Posts

E-book

Archiwum