Maj z hiszpańskim | 4+5 maja

Kolejne dwa dni nauki za mną. Uf… czas szybko leci i czasami strasznie go brakuje, ale staram się znaleźć choć kilka minut na to, żeby przysiąść do nauki. Do końca czerwca raczej nie będę robić dłuższych, intensywniejszych sesji, które sprawią, że postępy będą ogromne, ale chcę krok po kroku, nauką chociażby po kilka minut dziennie iść do przodu i motywować się do dalszej pracy. Dlatego też niektóre dni relacji będą intensywne i będę mogła się pochwalić wieloma rzeczami, które zrobiłam, niektóre zaś będą niestety ubogie, z racji braku czasu, czy mniejszej ilości nauki.

Przechodząc do rzeczy. W ciągu dwóch kolejnych dni nauki wykonałam 52 powtórki na platformie MultiKurs, a także dodałam do nauki 20 kolejnych słówek. Dodatkowo pobawiłam się zakładką „Gry” i utrwaliłam słownictwo bawiąc się w wykreślanki i sprawdzając, czy pamiętam tłumaczenia konkretnych słów. Zrobiłam także nadprogramowe powtórki słownictwa z zakresu: owoce, posiłki, określanie kierunku, zawieranie znajomości, dzikie zwierzęta – w celu utrwalenia trudniejszych zagadnień.

Wróciłam raz jeszcze do gramatyki, którą przerabiałam poprzednio – mianowicie estar + gerundio. Tym razem poświęciłam czas praktyce i wykonałam przeróżne ćwiczenia sprawdzające i utrwalające. Jeżeli sami chcielibyście potrenować to zagadnienie, zajrzyjcie na strony, z których sama korzystałam i robiłam sobie notatki: espanol.lingolia, todo-claro, auladiez. Wypisałam sobie czasowniki, które odmieniają się nieregularnie i które sprawiły mi kłopoty i przetłumaczyłam słówka z przykładowych zdań, które były dla mnie niezrozumiałe. Zapisałam także po hiszpańsku definicje wymienionych słów, żeby poznać kolejne ;)

Przykładem może być:

mentir – kłamstwo
Conducir (una cosa) al error a un razonamiento falso.

Related Posts

E-book

Archiwum