O szamanach słów kilka… + konkurs

Czasami składa się tak, że nieświadomie sięgamy po książki w podobnej tematyce. Tak samo było w moim przypadku, kiedy to jedną po drugiej książce, zaczytywałam się w historiach o szamanach. Dopiero kiedy przyszło mi te historie podsumować i zrecenzować, dotarło do mnie jak zbliżone tematycznie są do siebie.

Pierwszą z nich jest Szamanka od umarlaków. Książka, na którą miałam ochotę od bardzo długiego czasu, a na którą musiałam czekać, ponieważ pierwszy nakład bardzo szybko się wyczerpał. Na szczęście wybawieniem stało sie wydawnictwo Uroboros, które wznowiło książkę i dzięki nim, spragnieni książki czytelnicy, mogą po nią sięgnąć. W dodatku w przepięknej, klimatycznej oprawie, która niesamowicie przypadła mi do gustu.

Drugą książką jest Szamańskie Tango – tytuł, który objęłam swoim Wredotkowym patronatem. Tak, tak. Na tylnej okładce książki znajdziecie moje logo, z czego niesamowicie się cieszę. Aneta Jadowska jest jedną z najlepszych polskich pisarek literatury fantastycznej i moją królową Urban Fantasy, która pokazała mi ten gatunek i zrobiła to tak fenomenalnie, że kiedy tylko mogę, sięgam po tego typu książki. Jako, że wszystkim wkoło polecam jej książki i sama chętnie sięgam po kolejne tytuły, Fabryka Słów nie mogła sprawić mi większej przyjemności.

Z tego też powodu otrzymałam dodatkowe egzemplarze, na konkurs, dla Was, żebyście również mogli poznać kontynuację przygód Witkacego. A żeby Ida, bohaterka Martyny Raduchowskiej, nie czuła się wykluczona i osamotniona, zagadałam do wydawnictwa Urboros i także zgodzili się przeznaczyć dwa egzemplarze książki na konkurs dla Was.
Dlatego też w dniu dzisiejszym rozpoczyna się konkurs, w którym przekazuję dwa egzemplarze książki Anety Jadowskiej oraz dwa egzemplarze książki Martyny Raduchowskiej. Konkursy są dwa i się nie wykluczają. Jeżeli więc ciekawią Was oba tytuły i oba tytuły chcielibyście postawić na swojej półce, nie ma żadnych przeciwwskazań, by to zrobić. Zapraszam Was do zabawy i walki o książki.

Co musicie zrobić?

1. Obejrzeć filmy, które zamieszczam w poście poniżej.
2. Odpowiedzieć na pytanie zawarte w filmie, w komentarzu bezpośrednio pod dedykowanym książce filmem (tak, na platformie YouTube).
3. Subskrybować mój kanał YouTube.

Jakie jeszcze ważne informacje?

1. Konkurs trwa do 30.11.2017 r.
2. Organizatorką konkursu jest właścicielka bloga Wredotek.pl
3. Wyniki zostaną opublikowane na fanpage bloga, w przeciągu 7 dni od zakończenia konkursu (tutaj).
4. Jeżeli w ciągu 3 dni od jego zakończenia, nie otrzymam od laureatów, danych do przesłania książki, nagroda zostanie przekazana kolejnej, wytypowanej osobie.
5. Zwycięzca wybrany zostanie spośród wszystkich uczestników konkursu, na podstawie najciekawszej, najbardziej kreatywnej odpowiedzi zamieszczonej pod filmem dedykowanym każdej z książek – autorka bloga wredotek.pl wybierze odpowiedzi, które spodobają się jej najbardziej.
6. Nagrody:
2x Szamanka od umarlaków – Martyna Raduchowska
2x Szamańskie tango – Aneta Jadowska
7. Wygrana w jednym konkursie nie eliminuje wygranej w drugim. Każdy może brać udział w obu organizowanych konkursach.

A więc życzę Wam powodzenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości dawajcie znać cóż jest niejasne i w czym mogę Wam pomóc. Poniżej znajdują się filmy, pod którymi dodatkowo zamieszczam pytanie konkursowe z objaśnieniem.

Pytanie konkursowe: Gdybyście mieli możliwość zobaczenia martwych ludzi, z kim chcielibyście porozmawiać?
Objaśnienie: Ida, bohaterka książki Martyny Raduchowskiej widzi martwych ludzi. Jest wstanie się z nimi komunikować. Gdybyście również mieli taką możliwość, kim byłaby osoba, a może lepiej powiedzieć, dusza, z którą chcielibyście zamienić kilka słów?

Zadanie konkursowe: Gdybyście byli szamanem/szamanką i mielibyście sobie wybrać przewodnika po szamaniźmie to jakie zwierzę i dlaczego byłoby Waszym przewodnikiem?
Objaśnienie: W historii Anety Jadowskiej szaman powinien wybrać sobie przewodnika, który będzie mu pomagał. Do wyboru są jedynie trzy: wilk, niedźwiedź oraz puma. Każde ze zwierząt ma inną zdolność, którą ofiarowuje i którą jest wstanie wspierać. Np. niedźwiedź pomaga leczyć. Wy nie musicie się ograniczać jedynie do trzech, możecie wybrać jakiekolwiek inne, spoza tej listy :)

Trzymam więc kciuki, liczę na kreatywne odpowiedzi i życzę wszystkim powodzenia! :)

Related Posts

E-book

Archiwum