Always #JakDziewczyna na Dzień Kobiet

jak dziewczyna

Pamiętacie film Always JakDziewczyna, który prezentowałam Wam jakiś czas temu? Powstał kolejny film z serii „#JakDziewczyna – Silniejsze Razem”, by uczcić w ten sposób Międzynarodowy Dzień Kobiet. Dostałam fantastyczną notkę prasową, która tłumaczy całą akcję i jej rezultaty, więc jeżeli jesteście zainteresowani jej motywem przewodnim, celem i wynikami, to koniecznie przeczytajcie poniższy tekst. Jeżeli nie, to na samym dole posta znajdziecie nowy filmik, na który również warto zerknąć. Jeżeli jednak nie widzieliście poprzedniego, to wróćcie do mojego pierwszego postu na temat tej akcji i wtedy dopiero zapoznajcie się z poniższym materiałem video.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Always przedstawia nowy film

Razem z milionami dziewczyn z całego świata marka Always pragnie sprawić, aby dziś
i każdego następnego dnia słowa Robić Coś oznaczały robienie wspaniałych rzeczy.

 Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet, Always, światowy lider w kategorii produktów ochrony kobiecej, przedstawia nowy film zatytułowany „Always – Silniejsze Razem”, by kontynuować swoją misję wspierania dziewcząt
w okresie dojrzewania w budowaniu pewności siebie oraz by podkreślać, że wykonywanie czynności , oznacza coś wspaniałego. Nawiązując do Międzynarodowego Dnia Kobiet 8. marca, w którym w szczególny sposób świętujemy i doceniamy kobiece osiągnięcia, Always pragnie także docenić miliony dziewczyn, które robiąc dumnie różne rzeczy „jak dziewczyna”, są inspiracją dla innych.

Rozpoczęta w czerwcu 2014 roku kampania Always pozwoliła rzucić nowe światło na moc powszechnie używanego zwrotu „jak dziewczyna” – często wykorzystywanego w negatywnym kontekście, a mogącego mieć znaczący wpływ na poczucie pewności siebie dziewcząt. Viralowy film został wyświetlony ponad 85 milionów razy w 150 krajach i udostępniony przez więcej niż 1.5 miliona ludzi z całego świata.

Myślą przewodnią tegorocznego Międzynarodowego Dnia Kobiet jest hasło „Zrób to”, i to jest dokładnie to, co dziewczyny robią, zmieniając znaczenie słów – powiedziała Fama Francisco, Wiceprezes Marki Always na świecie. Film Always wywołał poruszenie i zainspirował wiele osób. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do tej podróży, mającej na celu zmianę znaczenia zwrotu , by traktować go, jak komplement.

Kampania pokazała ogromny wpływ tych słów na pewność siebie dziewczyn, ale także zainspirowała do powstania ruchu, który rozpoczął zmianę społecznego odbioru tego określenia. Przeprowadzone przed startem kampanii Always badania dowiodły, że tylko 19% dziewczyn w wieku 16-24 miało pozytywne skojarzenia ze zwrotem „jak dziewczyna”.
W odniesieniu do prowadzonej przez Always w Stanach Zjednoczonych II Fali Badań nad Dojrzewaniem i Pewnością Siebie, po obejrzeniu filmu , 76% uczestniczek badania przyznało, że już nigdy nie pomyślą o sformułowaniu „robić coś jak dziewczyna”, jak o czymś negatywnym, a 8 z 10 kobiet (81%) powiedziało, że film może obalić stereotyp związany z fizycznymi możliwościami kobiet.

Badanie Always pokazało także wpływ kampanii na postawę mężczyzn. Po obejrzeniu filmu , 2 na 3 mężczyzn przyznało, że sformułowanie „jak dziewczyna” może być obraźliwe i stwierdziło, że przestanie go używać, albo pomyśli dwa razy, zanim ponownie go użyje.

Always od 30 lat prowadzi dla dziewcząt programy edukacyjne dotyczące dojrzewania
i każdego roku dociera do prawie 20 milionów nastolatek na całym świecie. Teraz, dzięki filmowi, odbiorców kampanii jest jeszcze więcej, a Always kontynuuje swoją misję zmiany zwrotu na sformułowanie, które oznacza siłę, talent, charakter i pokazuje wspaniałość każdej dziewczyny.

Ruch Always jest wspierany przez miliony dziewczyn z całego świata, które zmieniają znaczenie słów na bardzo pozytywne określenie. Always zachęca je do podtrzymywania tych działań i do dzielenia się tym, co robią , ponieważ to działa. W czasie tegorocznego Międzynarodowego Dnia Kobiet, Always zaprasza do zrobienia zdjęcia, nakręcenia filmu lub napisania wiadomości używając hashtagu , by w ten sposób uczcić nieskończony dziewczęcy potencjał i pokazać młodym dziewczynom, że robienie czegoś jest niesamowite.

Related Posts

E-book

Archiwum