Aplikacja mobilna MultiSłówka + konkurs!

Nie wiem jak i kiedy, ale niesamowicie zaniedbałam dział języków obcych. Powoli wracam do nauki i do starej regularności. Od jakiegoś czasu testuję różne aplikacje, podręczniki i możliwości, więc mam nadzieję, że dział będzie odświeżany znacznie częściej, niż raz na rok – sama nie wierzę, że ostatni wpis w temacie powstał w listopadzie ubiegłego roku.
No, ale nie ma co narzekać, trzeba się wziąć w garść i nadrobić zaległości. I w nauce i w spowiadaniu się z niej i w technikach nauki.

Dzisiaj mam dla Was kilka słów na temat aplikacji mobilnej do nauki języków. MultiSłówka, czyli mobilny odpowiednik MultiKursu, który jest z nim połączony, a więc daje możliwość jednoczesnej, wymiennej nauki zarówno przy komputerze, jak i z wykorzystaniem smartfona czy tabletu.

——————————————————
STRUKTURA APLIKACJI
——————————————————

NAUKA:
– Powtórki – możliwość ćwiczenia wcześniej poznanych słów, zwrotów i zdań. Struktura jest identyczna jak w MultiKursie, więc odsyłam do pozostałych moich tekstów na temat kursów z serii (Hiszpański MultiWords oraz CAE MultiWords)
– Nauka nowych słówek – do wyboru mamy szereg kategorii, spośród których możemy poszerzać nasz zasób słownictwa. Każde nowe słowo automatycznie przechodzi na następny dzień do sekcji Powtórki.

GRY:10
– Memory – dopasowywanie słówek i ich tłumaczeń – zresztą co ja tutaj będę tłumaczyć – niech podniesie rękę kto nie grał nigdy w jakąkolwiek odsłonę memory ;),
– Photo name – dopasowywanie obrazków do podanego przez program słówka po hiszpańsku,
– Quiz – wybór prawidłowego tłumaczenia do podanego przez program słówka po polsku.

Na stronie głównej, poza strukturą programu widzimy także liczby powtórek, punktów a także zajmowane miejsca. Za każde wykonane powtórki i za rozegrane gry, otrzymujemy punkty, które plasują nas na odpowiednich miejscach w rankingu – tygodniowym, miesięcznym oraz ogólnym. Fajną funkcją jest możliwość porównywania swoich osiągnięć, z osiągnięciami znajomych. Tak więc można uczyć się indywidualnie, a jednak w grupie i motywować siebie nawzajem, osiągając coraz większe ilości punktów. Jedna osoba, dla drugiej, może być takim motorem napędowym. Jeżeli korzystacie z aplikacji i chcecie porównywać swoje wyniki z moimi to znajdziecie mnie pod nickiem paulaaaa. Tylko dajcie znać, że mnie dodaliście, co bym sama się spięła i zyskała więcej motywacji, bo z moimi osiągami bywa bardzo różnie ;)

gamesmultiwords

7Opcja, do której także często sięgam, to wykres własnych postępów – program wyznacza ilość opanowanych słów i zwrotów na poszczególnych poziomach a także całościowo. Dzięki temu wiem, że opanowałam znaczną większość słów z poziomu A1, ale nie ruszyłam prawie nic z poziomu B2. Nie chcę skakać po poziomach i uczyć się mało użytecznych w tej chwili dla mnie słów, pomijając te, które nazwać można podstawowymi, stąd staram się jednak uczyć zbliżonymi poziomami, czyli A1 + A2 i od czasu, do czasu, dla urozmaicenia i większego skupienia, sięgam do tych trudniejszych, ale starannie przeze mnie selekcjonowanych zagadnień z wyższych poziomów.

——————————————————————————————–
DZIAŁANIE APLIKACJI NA URZĄDZENIACH MOBILNYCH
——————————————————————————————–

Co do samej aplikacji -> jestem bardzo zadowolona z jej działania – wspaniale synchronizuje się z wersją przeglądarkową – a więc jeżeli w drodze do domu zrobię powtórki, albo nauczę się nowych zwrotów, wiem że będą one także zaliczone i w odpowiednich sekcjach, gdy zacznę się uczyć przed komputerem.

W pewnym momencie odniosłam jednak wrażenie niewłaściwego funkcjonowania programu na moim smartfonie, ponieważ nie odnotowywał on przerobionych powtórek, gdy logowałam się na jakimkolwiek innym urządzeniu a także wtedy, gdy ponownie danego dnia korzystałam z aplikacji na telefonie, ale zakładam, że to wina samego telefonu, ponieważ po reinstalacji androida było już wszystko okej a z tabletem, z którego także często, a nawet częściej, niż z telefonu, korzystam w trakcie nauki z MultiSłówkami, nie odnotowałam absolutnie żadnych problemów i zawsze byłam zadowolona z tej formy nauki.

———————————————————————-
DLACZEGO APLIKACJA MOBILNA?
———————————————————————-

Dlatego, że jest zwyczajnie wygodniej. Kiedy tylko podłączymy się do internetu, możemy w każdym miejscu i o każdej porze uczyć się nowych słowek, bądź powtarzać wcześniej już poznane. Nie musimy mieć przy sobie komputera, nie musimy też żadnego szukać, wystarczy nam telefon, który i tak mamy zazwyczaj pod ręką. Dzięki temu oszczędzamy czas, bo możemy pouczyć się w kolejce w markecie, wtedy gdy idziemy do lekarza, bądź w każdej nieprzewidzianej sytuacji, która „marnuje” nasz czas. Takie sytuacje wykorzystujemy więc na swoją korzyść.

aplikacja-mobilna-multislowka

Poza tym, zauważyłam, że same powtórki idą mi znacznie sprawniej -> materiał przy powtórkach podzielony jest na sekcje 25 słówek, podczas gdy w przeglądarce swego czasu ustawiłam sobie 50 – podświadomie więc działam szybciej i jestem wstanie wykonać więcej powtórek. Widzę, że coraz mniej słowek pozostało mi do końca, więc chętniej robię kolejną partię materiału – przy 50, czasami już w połowie mi się odechciewa – tutaj moment kończę te 25 i stwierdzam, że mogę zrobić jeszcze jedną partię, a potem jeszcze jedną, no i ostatnia też nie zaszkodzi skoro tak sprawnie to idzie ;)

Z tych też powodów serdecznie polecam takie rozwiązanie, z którego jestem bardzo zadowolona i z ogromną przyjemnością z niego korzystam.
Jeżeli macie jakieś pytania, bądź wątpliwości – zapraszam do kontaktu -> postaram się wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

——————————————————
KONKURS
——————————————————

1. Organizatorem konkursu jest blog Wredotek.pl. Fundatorem nagród jest platforma do nauki języków obcych MultiKurs.pl
2. Konkurs trwa od 25.09.2016r. do 02.10.2016r. do północy.
3. Ogłoszenie wyników nastąpi do 7 dni po zakończeniu konkursu na fanpage organizatora konkursu (widget w prawym sidebarze bloga). Wyniki zostaną podane także w poście konkursowym na blogu.
4. Laureat w ciągu 3 dni od ogłoszenia wyników, musi zgłosić się mailowo (zakładka kontakt), po odbiór nagrody. Jeżeli tego nie zrobi, nagroda przechodzi na kolejną osobę.
5. Zwycięzców wybiera autorka bloga Wredotek.pl
6. Do wygrania są:

1 miejsce: Kurs MultiSłówka dla wybranego języka – 6 miesięcy
2 miejsce: Kurs MultiSłówka dla wybranego języka – 3 miesięce
3 miejsce: Kurs MultiSłówka dla wybranego języka – 3 miesięce

7. Laureaci zostaną wybrani spośród osób, które odpowiedzą w komentarzu na poniższe pytanie i najskuteczniej mnie przekonają do tego, by to im przekazać jedną z powyższych nagród:

Dlaczego chcesz się uczyć z multikurs.pl?

8. Aby wziąć udział w konkursie NIE TRZEBA mieszkać na terenie Polski!
9. Jeżeli zgłaszasz się jako anonim, podpisz się proszę swoim imieniem i nazwiskiem, żebym wiedziała, kogo ogłosić później zwycięzcą. Odpowiedzi osób, które tego nie zrobią, nie będą brane pod uwagę.

DODATKOWE INFO: Dlaczego taka forma konkursu? Dlatego, że nie chcę, żeby kurs poszedł do osoby, która bierze udział w konkursie, bo bierze udział we wszystkich konkursach, w których można dostać coś za „free” i nawet nie wie, o co walczy. Chcę, aby trafił do tych, którzy rzeczywiście zrobią z niego użytek i skorzystają z możliwości, którą otrzymają. Tak więc powodzenia, bo jest o co powalczyć!

DODATKOWE INFO 2: Tak, z wybranego kursu będziecie mogli korzystać na urządzeniach mobilnych! ;-)

——————————————————
WYNIKI – AKTUALIZACJA 08.10.2016 R.
——————————————————

Kochani, w ciągu tygodnia miały być wyniki konkursu, a więc są! Tymczasowo tylko na fanpage, z racji mojego wyjazdu, w międzyczasie wstawię też na blogu. Zwycięzców proszę o kontakt mailowy na paulina@wazznet.com celem przekazania informacji o tym, którego języka z serii kursów MultiWords chciałybyście się uczyć ;)

1miejsce – MyPaperParadise
2 miejsce – Małgorzata Świech
3 miejsce – Margareta Zdunkova

Dziewczyny – macie 7 dni na przesłanie maila z językiem, którego chciałybyście się uczyć. W innym wypadku nagroda powędruje do innej osoby :)

Related Posts

E-book

Archiwum