SEO Writing Masterclass – kurs od SurferSEO

Dzisiaj przychodzę z mini recenzją kursu SEO Writing Masterclass, który stworzony został przez ekipę SurferSEO. Dlaczego w ogóle o nim wspominam? Trafiłam na niego przez przypadek. Zachwycił mnie design strony, a następnie tematyka. Uważam, że bardzo mało uwagi poświęca się copywriterom, którzy chcieliby poznać tajniki SEO. Dodatkowo, kurs do końca tego miesiąca dostępny jest za darmo (kończy się certyfikatem), a po 28. lutego, kosztować będzie $199.

Brak wiedzy SEO wśród copywriterów

W dotychczasowej karierze pracowałam z kilkoma copywriterami. Jedni pisali lepiej, drudzy słabiej, ale mało który rozumie SEO tak naprawdę. Większość wie, że jest to ważne i że trzeba wykorzystać podane przez kogoś keywordy w tekście, ale na tym wiedza się kończy.

Kiedy jednak inwestuje się czas i wysiłek w content marketing, dobrze, żeby wszystkie strony tego działania były świadome tego, po co działanie jest prowadzone.

No właśnie. W pisaniu pod SEO nie liczą się tylko keywordy. Tak samo możemy używać pięknego, kwiecistego języka, ale nikt do tekstu nie dotrze. Tworząc content pod Google trzeba połączyć wszystkie światy w jeden. Zarówno wymagania SEO, świetny warsztat, jak i UX strony internetowej. Jeżeli choć jeden element będzie tutaj zachwiany, albo niezrozumiały przez zaangażowane osoby, możemy ponieść porażkę.

SEO Writing Masterclass wychodzi na przeciw potrzebom rynku

Dlatego też, bardzo spodobała mi się idea kursu od ekipy Surfera. Marzy mi się marketingowy świat, w którym copywriterzy nie będą tylko klepać w klawiaturę, ale zrozumieją cel tego co robią. Ale też jak mogą robić to lepiej. Tak, żeby teksty, które tworzą, osiągały najlepsze, możliwe rezultaty i docierały do szerokiego grona odbiorców.

Kurs, prowadzi nas krok po kroku przez świat pisania tekstów pod wymagania SEO. Autorzy omawiają każdy jeden aspekt procesu – od poszukiwania odpowiednich keywordów, przez analizę konkurencji, plan tworzenia contentu, aż po optymalizację i sprzedawanie swoich usług.

Ogromny plus za to, że posiadają genialne narzędzie w przystępnej cenie, które niezwykle ułatwia wszystkie te działania oszczędzając nasz czas. Co jednak fajne, wskazali na alternatywy, które istnieją na rynku i manualne sposoby osiągnięcia tego samego efektu, bez konieczności zakupu ich subskrypcji – do czego jednak zachęcam. Sama od ponad roku mam przyjemność korzystać z tego narzędzia przy obowiązkach służbowych i razem z moim content marketingowym zespołem, nie zliczę pewnie ile czasu nam zaoszczędzono.

Zalety kursu SEO Writing Masterclass

W końcowym rozrachunku, cały kurs oceniam bardzo pozytywnie. Dla niedowiarków postanowiłam jednak przedstawić kilka jego zalet:

  • Materiał prowadzący krok po kroku przez tajniki pisania pod SEO,
  • Całość podzielona na tematyczne moduły,
  • Aktualna wiedza, z której bardzo często, część SEOwców jeszcze nawet nie korzysta (a powinni!),
  • Bardzo prosty sposób przekazania informacji – nie ma tu mocno technicznego języka – kurs jest dostosowany do swojej grupy odbiorców,
  • Skupienie na metodyce, ale też best practice. Mimo, że autorzy tłumaczą jak pisać pod SEO, nie zapominają o jakości tekstów czy o tym jak je wizualnie „opakować”, żeby dało się je czytać.
  • Szereg darmowych i płatnych narzędzi przedstawionych w konkretnych kontekstach. Każde z nich może zoptymalizować naszą pracę i usprawnić działania.

Wady kursu SEO Writing Masterclass

Prawdę mówiąc, znalazłam jeden minus tego kursu. Język angielski. Przez to, że brakuje polskich napisów, kurs może być niedostępny dla części grupy docelowej. Jeżeli chodzi o samą jakość języka angielskiego mówców (ekipa jest z Polski!) to jest on zjadliwy, choć nazwałabym go levelem Ponglish.

Pojawiło się kilka kwiatków jak „Korean masks one hundred one”, które powinno być czytane jako „one o one”. Jednakże, cały kurs jest w pełni zrozumiały i tylko zatwardziali przeciwnicy polskiego akcentu w angielskiej mowie mogą tutaj cierpieć.

Czy polecam SEO Writing Masterclass?

Zdecydowanie! Mam to szczęście, że załapałam się na niego w wersji darmowej, bo w płatnej odsłonie pewnie nie skusiłabym się na zakup. Znam zasady SEO i rozumiem ten świat, więc kurs miał być dla mnie ciekawostką. Ewentualnym dopowiedzeniem w miejscach, w których mogłabym mieć braki. Okazał się kawałkiem świetnego materiału, który przerobiłam od deski do deski.

Z perspektywy przerobienia tego kursu, naprawdę jestem wstanie polecić go dalej, nawet w wersji płatnej. Z tego co się zorientowałam, kurs będzie rozwijany i aktualizowany. Tak więc kwota w okolicach 800zł wydaje mi się całkiem odpowiednią ceną za tak dogłębną, ale też lekko podaną wiedzę. Czytałam wiele materiałów na temat SEO writingu i to chyba pierwszy, który podszedł do tematu tak kompleksowo. Jednocześnie nie wciskając niepotrzebnej copywriterowi wiedzy.

Nie chciałam jednak bazować tylko na własnych wrażeniach i o perspektywę zapytałam także eksperta SEO z 15-letnim stażem. Krzysztof Hubnicki wypowiedział się o nim tak:

Zespół Surfer dostarcza nie tylko świetne oprogramowanie pomagające zaoszczędzić czas pracy SEO/copywritera, ale także w sposób merytoryczny, podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. Po prawie 15 latach w branży, mogę śmiało stwierdzić, że jest to dopiero drugi kurs, który z czystym sumieniem jestem w stanie polecić. Kurs SEO Writing MasterClass dobrze porządkuje wiedzę. Ku mojemu zaskoczeniu zwraca uwagę na aspekty SEO/content, które przez wielu są ignorowane.

Tak więc, uważam, że jeżeli ktoś startuje w świecie marketingu, albo już trochę w nim jest i czuje, że ma braki, lub zna SEO właśnie sprzed 10-15 lat, to ten kurs będzie rozwiązaniem na jego wszelkie bolączki. Stąd też zachęcam do skorzystania z oferty.

.

Zobacz także

Clubhouse #1 – Co to jest? Jak działa aplikacja?
Reklama Cadbury, Browar Brokreacja, Tekken 7 | Marketingowe dramy #1
Kampania Medicine – analiza koncepcji z Dorotą Masłowską
#coronavirus – Influencerzy na Instagramie – Przegląd marketingowy #6
Promowanie otyłości – czy Wam wszystkim się poprzewracało w głowach?
Kinsey Wolanski, czyli parę słów o influencerach

Related Posts

E-book

Archiwum